- Szczegóły
Szkolne Rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Bądźmy świadkami Chrystusa” prowadził w tym roku ks. Adam Kraska. Nauki rekolekcyjne odbywały się w dwóch grupach wiekowych: „0” – V oraz VI i I-III G. każdy dzień rozpoczynał się Mszą Świętą w parafialnym kościele, podczas której uczniowie czytali Czytanie, śpiewali psalm oraz modlitwę powszechną. Następnie najmłodsze dzieci wyjechały z wychowawcami do Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek do Ostrzeszowa, gdzie pod okiem sióstr i nauczycieli uczestniczyły w warsztatach, w ramach których wcieliły się w role średniowiecznych skrybów, pisząc prawdziwym gęsim piórem i atramentem swoje inicjały, imiona i nazwiska. Pozostali uczniowie powracali do szkoły, aby brać udział w dalszych spotkaniach rekolekcyjnych. Ks. Adam przygotował dla każdej z grup nauki, w których podkreślił znaczenie Dekalogu w codziennym życiu każdego z nas oraz rzucił nowe spojrzenie na sakrament pokuty i pojednania. Każda nauka poparta była Słowami Pisma Świętego, wzbogacona interesującym filmem i piosenkami, których nauczyła dzieci Pani Małgosia. Uczniowie chętnie zgłaszali się do zadań, które były dla nich przygotowane, widać było ich zaangażowanie i entuzjazm. Na zakończenie uczniowie podziękowali ks. Adamowi za ciekawe spotkania naznaczone nie tylko powagą, ale też dobrym humorem, czasem żartem i przyjaznym uśmiechem.
- Szczegóły
Szanowni Rodzice!
Od 23 marca br.rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do 7 kwietnia 2017r.
Zapraszamy!
Szczegółowy harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka
Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej
Jeśli liczba wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dziecka zamieszkałego w obwodzie gminy będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, o przyjęciu decydować będą kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) oraz kryteria określone w Uchwale Nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.
Szanowni Rodzice!
Zgłoszenia dziecka mieszkającego w obwodzie Szkoły Podstawowej w Przygodzicach do klasy pierwszej należy dokonać od 15 marca do 31 marca 2017 r.
Od 3 kwietnia rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o systemie oświaty rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem (zapisaniem) dziecka do szkoły.
Wszystkich czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły tj. zgłoszenie lub złożenie wniosku dokonujecie Państwo osobiście w sekretariacie szkoły.
Zgodnie z art. art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) do klasy I przyjmowane będą:
1. z urzędu – dzieci zamieszkałe obwodzie szkoły;
2. na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły (w przypadku, gdy szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami) na podstawie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym określonych w Uchwale Nr XXIII/205/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej
Zgłoszenie do klasy pierwszej szkoły podstawowej dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły
Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły
Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej
- Szczegóły
Rodzice uczniów Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przygodzicach, korzystających z obiadów w stołówce powinni, dokonując wpłat za obiady swojego dziecka w tytule przelewu wpisać:
1. Imię i nazwisko dziecka.
2. Nazwę placówki (tu. Zespół Szkół w Przygodzicach)
3. Rodzaj odpłatności (tu: obiad).
4. Miesiąc, za który dokonywana jest płatność.
- Szczegóły
Bądźmy świadkami Chrystusa
1, 13 i 14 marca 2017 r.
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży
głosi oraz modlitwie przewodniczy
ks. mgr lic. Adam Kraska
wikariusz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie
Plan rekolekcji poniżej
- Szczegóły
Dzień Kobiet to święto, które w naszej szkole obchodzone jest zawsze uroczyście. Chłopcy sprawili Paniom i koleżankom wielką radość, wręczając im drobne upominki. Zgodnie z tradycją, tego dnia, dokonali wyboru Superdziewczyny Szkoły w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Superkoleżanką została – Maja Malinowska kl. II b oraz Małgorzata Matysiak z kl. V; Superinteligentką – Blanka Zadrożna kl. II a oraz Maja Janoś z kl. V; Superdziewczyną – Martyna Sówka kl. III oraz Julia Janoś z kl. IV. Wszyscy uczniowie, i dziewczyny i chłopcy, mogli aktywnie wziąć udział w zabawach przygotowanych przez Radę SU. Odbyła się „Szkolna Randka w ciemno”. Zabawa wywołała wiele uśmiechów na twarzach uczestników i widzów. Chętni uczniowie, podzieleni na dwie grupy: dziewczęta i chłopcy, wzięli też udział w kalamburach ,,Jakie to przysłowie?”. W zabawie zwyciężyli chłopcy, jednak należy podkreślić, że dziewczęta dzielnie starały się dotrzymać im kroku.
SU
- Szczegóły
8 marca uczniowie najmłodszych klas wraz z dziećmi z Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach obejrzały spektakl teatralny ,,Pinokio’’ w wykonaniu Teatru ,,Urwis’’ z Krakowa. Była to autorska interpretacja bajki Carla Collodiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl, reagowały bardzo żywiołowo, aktywnie uczestnicząc w rozwoju akcji.
A. M.
- Szczegóły

Uczeń klasy III Filip Koziarek uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W dniu 4 marca 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Joachima Lelewela w Poznaniu Filip zmierzył się z 70 innymi uczniami z całego województwa wielkopolskiego. Aby uzyskać tytuł laureata należało w III etapie powyższego konkursu uzyskać minimalny wynik 42 punktów. Uczeń naszej szkoły uzyskał 43 pkt. Tytuł laureata zwalnia ucznia z pisania egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, dając mu maksymalną liczbę punktów. W roku ubiegłym Filip został finalistą tego konkursu. Te osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka i systematyczna praca Filipa w szkole i w domu.
Gratulujemy Filipowi i życzymy mu dalszych sukcesów!
- Szczegóły
II miejsce Olgi Sroki w kategorii - prezentacja (recytacja) jednego dowolnego tekstu poetyckiego lub fragmentu prozy oraz wyróżnienie dla Michała Szmaja w kategorii III – czytanie interpretacyjne dowolnego tekstu poetyckiego lub fragmentu prozy - oto osiągnięcia uczennicy klasy pierwszej i ucznia klasy drugiej naszego Gimnazjum w II PRZEGLĄDZIE SŁOWA, który odbył się 3 marca br. pod hasłem „Jestem człowiekiem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce”. Organizatorem konkursu, odbywającego się pod Patronatem Starosty Ostrowskiego i przeznaczonego dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. Tegoroczne spotkanie zgromadziło bardzo wielu uczestników. Wysoki poziom rywalizacji nie ułatwił zadania komisji konkursowej, dlatego tym bardziej sukces Olgi i Michała zasługuje na uznanie. Nagrodzonym gimnazjalistom gratulujemy.
- Szczegóły
24 lutego 2017r. w szkole podstawowej obchodziliśmy Szkolny Dzień Języka Polskiego. Dla uczniów klas IV-VI samorząd szkolny przygotował różne gry i zabawy językowe. Mogli się oni sprawdzić swoje umiejętności z języka ojczystego w różnych konkurencjach: od kalamburów po dyktando. Dzięki grze słów, w 45 minutowych, zmaganiach zwyciężyła klasa IV.
SU



